Gekleurde diamanten zijn al eeuwenlang de meest exclusieve en gegeerde edelstenen ter wereld. Dat lijkt allesbehalve te veranderen, want deze week werd een ‘fancy’ 8,41-karaats, peervormige roze diamant verkocht voor een duizelingwekkende 14,25 miljoen euro. Een nieuw record, want nooit eerder in de geschiedenis werd er per karaat zo veel betaald voor een diamant van deze soort.

Ook veilinghuis Sotheby’s was blijkbaar verrast, want deze zeldzame diamant bracht liefst 2,4 miljoen euro meer op dan verwacht. Wie deze duurste roze diamant ooit aanschafte, is vooralsnog niet bekend. Volgens Sotheby’s waren er meer dan 200 mensen aanwezig in de veilingzaal.

Zeldzame diamant met perfecte helderheid

De bewuste diamant heeft een perfecte helderheid en is dus uitermate schaars. Ze behoort ‘tot de meest bijzondere en felst begeerde gekleurde diamanten die we ooit op een diamantveiling hebben gezien’, aldus Sotheby’s in een perscommuniqué. Dat kan kloppen, want slechts 1 op 10.000 roze diamanten krijgen volgens een officiële schaal de speciale status ‘fancy’.

Het gros van de roze diamanten wordt opgediept in Australië. Zo is de Argyle-mijn van diamantconcern Rio Tinto in West-Australië een van de rijkste bronnen van natuurlijke roze diamant ter wereld.

Zelf op zoek naar betaalbare diamant?

Laat ons wel wezen: een roze superdiamant is niet voor iedereen weggelegd. De prijzen blijven bovendien elk jaar stijgen door het beperkte aanbod. Een felbegeerde roze diamant is dus eerder spek voor de bek van oliesjeiks, rijke industriëlen of investeringsfondsen.

Betaalbare diamanten en diamantjuwelen? Die vind je in de online shop van BAUNAT, al jaren een wereldwijde referentie voor Antwerpse diamant van de beste kwaliteit.

Op zoek naar een adembenemende verlovingsring, een halsketting met diamanten of een prachtige set glinsterende oorringen? Dan weet je meteen waar te zoeken. Ook wie wil investeren in diamant, kan een beroep doen op de experts van deze bekende Belgische diamantair.

Share on:
GERD VAN DE VEL