• Wat is Christie’s?
  • Wat doet Sotheby’s?
  • Waarom zijn ze zo uitzonderlijk?

Net zoals elke markt, telt ook de diamantmarkt enkele spelers die groot genoeg zijn om de diamantprijzen te beïnvloeden. De prijs van diamanten hangt namelijk niet enkel samen met hun intrinsieke waarde, ook vraag en aanbod spelen een belangrijke rol. Deze veilinghuizen weten dan ook exact hoe ze daarop moeten inspelen.

Wat is Christie’s?

Al sinds de 18de eeuw organiseert Christie’s de meest legendarische veilingen met hoogst zeldzame collecties. Zo veilden ze onder meer exclusieve verzamelingen van beroemdheden zoals Elizabeth Taylor, vorsten zoals prinses Margaret, of leden van de high society zoals Lily Safra. Dergelijke collecties breken keer op keer records en houden Christie’s al 24 jaar aan de top. Christie´s organiseert live veilingen en particuliere verkopen, maar is ook online actief met een uitgebreid e-commercekanaal.

Hun onlineverkoop versnelde en vergemakkelijkte de verkoop van een grote collectie juwelen van verzamelaars van alle leeftijden en diverse zeer bekende huizen. In 2017 betekende dat een totale juwelenverkoop ter waarde van €462,5 miljoen. Hun diamantprijzen in 2017 bereikten een hoogtepunt met een diamanten halsketting die voor €28,2 miljoen de deur uitging.

Wat doet Sotheby’s?

Sotheby´s biedt buitengewone juwelen aan ervaren en nieuwe verzamelaars, van antieke juwelen uit de 19de eeuw tot moderne stuks van bekende huizen. Het juwelenteam van Sotheby´s is er heilig van overtuigd dat juwelen de meest persoonlijke vorm zijn van decoratieve kunsten door de prachtige verhalen die ze meedragen. Het veilinghuis heeft adembenemende collecties geveild van vooraanstaande figuren zoals onder andere Ava Gardner, Jacqueline Kennedy Onassis en Maria Callas.

In 2017 verdiende Sotheby’s uit hun juwelenveilingen zo’n €458,1 miljoen. Sotheby’s diamantprijzen van 2017 bereikten een uitzonderlijke hoogte met de CTF Pink Star Diamond die voor een baanbrekende €59,1 miljoen onder de hamer ging.

Waarom zijn ze zo uitzonderlijk?

Deze twee veilinghuizen spelen een leidende rol bij het verstrekken van de meest bijzondere kunstwerken en juwelen aan de wereld. Door de toenemende diamantprijzen bij enkel deze twee veilinghuizen, wordt de volledige markt beïnvloed. De gigantische bedragen die de huizen incasseren, breken records per stuk én per karaat. Daardoor stijgen de prijzen wereldwijd niet enkel bij veilingen, maar bij alle aangeboden diamanten en diamanten juwelen. Die stijgende diamantprijzen worden vaak nog meer de hoogte ingestuwd in de traditionele retail, onder andere door de lange weg langs vele handelaars.

Bij BAUNAT krijgt u de beste prijs doordat we recht aan de bron kopen. Geen dure marketingcampagnes en handelspanden betekent meer waarde exclusief voor u. Hoe kan ik meteen diamanten kopen voor de beste prijs? Vraag advies aan de diamantexperts van BAUNAT voor uw investering in diamanten of uniek diamanten juweel.

Share on:
GERD VAN DE VEL